"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kimdir?

DSC_0137

1986 yılının üçüncü ayında dünyaya geldim. Yorgun bir işçi emeklisinin ve sadıkane yar olan eşinin en büyük çocuğuyum. Çocukluğum bu ülkenin güzel ve sakin şehirlerinden olan Sakarya’da geçti. Ardından 10’lu yaşlarımın son iki ve 20’li yaşlarımın ilk iki yıllarını ise yine bu ülkenin çok güzel şehirlerinden biri olan Mersin’de geçirdim. Daha sonra otuzlu yaşlarıma kadar bu şehrin yıpranmış şehirlerinden olan İstanbul’da yaşadım. Şimdi ise bir sanayi şehrinde (Kocaeli) “sakin” bir şekilde hayatımı idame ettiriyorum.

Belli bir ideolojinin ya da siyasi görüşün esiri değilim. Dışarıdan bakıldığında birazcık tutarsız olarak görülebilir ama ben bir düşünceye tam anlamıyla bağlı kalmak yerine, İslami kaidelerin referans alınıp hüküm verilmesi kanaatindeyim. Bu noktada bazen “etik” olan farklı ideolojilerde ortak hususlar olabilir. Hem A düşüncesinden, hem de B düşüncesine dair izler yazılarımda fark edilebilir.

Yazılarımda çoğu zaman pek iddialı olamıyorum, zira tam anlamıyla Kuranî bir perspektife sahip değilim. Bununla ilgili çalışmalarım mevcut. Kendimi Müslüman bir Türk olarak ifade ediyorum. Türkiyeli ifadesini kullanmayı da doğru buluyorum ama soyumu açıkça ifade etmekten herhangi bir rahatsızlık duymadığım için, Müslüman bir Türk ifadesini kullanmayı tercih ediyorum.

Blog sayfama reklam almak istemiyorum. Elbette yazarak para kazanmayı isterim. En azından hayatımı devam ettirebilecek kadar ve tüm mesaimi yazmaya ve okumaya ayırabilecek bir işimin olmasını elbette isterim ama şu an için bu pek mümkün görünmüyor.

Asıl mesleğim Anestezi Teknisyenliği. İstanbul’da özel bir hastanede çalışıyorum. Mutlu, huzurlu ve sakin bir evliliğim ve  Asya Melek isminde bir kızım var.  Allah’a  aldığım nefesler adedince her gününe şükürler olsun.

İlerleyen zamanlarda Allah hayırlı şeyler yazmamı nasip etsin. Kendimle ilgili anlatacağım şeyler şimdilik bu kadar.

İletişim:

cemali.karaca@gmail.com

3 Yorum

 1. Mustafa Çağrı Güven Mustafa Çağrı Güven 2 Ekim 2015

  Merhabalar,

  Blogunuzu inceledik ve güzel bir bloga sahip olduğunuz için tebrik etmek isteriz.

  Eğer blogunuzda tanıtım yazısı yayımlıyorsanız -özellikle de yazıyı siz hazırlıyorsanız- çalıştığımız birçok bloggerla olduğu gibi sizinle de düzenli olarak çalışmak isteriz.

  Blogger arkadaşlarımızı networkumuza dahil ederek, düzenli olarak tanıtım yazısı ihtiyaçlarımızı kendileriyle paylaşıyoruz. Yazı başına ücretlendirmemiz ise, 10 TL’dir. Ayrıca, 30 TL / YIL ile de footer ya da sidebar link de satın alabiliyoruz.
  İsterseniz tanıtım yazısı karşılığı olmadan, blogunuzun domain sponsoru da olabiliriz. Böylelikle, isimsoyisim.com üzerinden daha akılda kalıcı bir isimle yayın yapabilirsiniz.

  Ayrıca, yapıyorsanız çekilişler düzenlemeyi de isteriz. Örneğin; 125 TL’lik Google reklamı gibi. Ya da birkaç blog sahibine logo çalışması gibi. https://www.creamive.com/ida-natura-otel-konaklama-cekilisi adresinden düzenlediğimiz bir tatil çekilişine göz atabilir, isterseniz de katılabilirsiniz 🙂

  Not: Yayınlanacak olan yazılar genel olarak teknoloji içerikli (web tasarım, yazılım, seo, tatil, dekorasyon, sosyal medya, e-ticaret vb.) ve ziyaretçilerinizin okumak isteyeceği özgün / yasal ve genellikle 300+ kelimeden oluşan içeriklerdir. Genellikle bilgilendirici yazılardır ve en az sitenizdeki yazılar kadar özenli olarak hazırlanmaktadır.

  Detaylar için internet sitemizi (www.creamive.com) inceleyebilirsiniz.

  Uygun olması halinde, olumlu yanıtı bekliyor olacağız.

  İyi günler dileğiyle

 2. Mustafa Alnıak Mustafa Alnıak 24 Ekim 2015

  Merhabalar, sizi yanılmıyorsam yaklaşık 3-4 aydır takip ediyorum. Ve yazılarınızı çok beğenerek okuyorum. Çok güzel bir üslup ile güzel şeyler yazıyorsunuz. Bende yaklaşık iki buçuk yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Bu güne kadar çok blog gördüm ama neredeyse hiçbirini kendime yakın hissedemedim. Genelde her biri cafcaflı gösterişli bir blog tasarlayıp yazarak para kazanmanın peşindeler. Ben bugüne kadar, benim gibi içinden geldiği gibi sadece yazan bloglar aradım durdum. Sizde buradan bakınca öyle görünüyorsunuz. Gerek tasarım olsun gerekse kişisel ağırlıklı yazılar olsun, kendime yakın hissettiğim bir blog yazarısınız. Sırf ziyaretçi gelsin diye teknoloji vs. alanında yazılar yazma gibi bir gayeniz yok. Sadece içinizden geldiği gibi yazıyorsunuz. Ve ben bu tür bloglar arayışı içindeyim. Sizi daha öncedende takip ediyordum. Bir ara kaybetmiş dahada bulamamıştım. Ama şimdi tesadüfen tekrar buldum ^_^ Sizi twitter’dan da takibe alıyorum şuan. Şöyle bir uğramıştım merhaba demek isredim 🙂

  • Cemali Karaca Cemali Karaca 25 Ekim 2015

   Çok teşekkür ederim. Ben de fırsat buldukça sitenize girmeye gayret ediyorum. Ben de sizin gibi maddi kaygılardan öte gerçekten yazma niyetinde bir insanım. Teveccühleriniz beni çok motive ediyor. Umarım başarı konusunda sizin kadar olmasam da, iyi olmayı hedefliyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir