"Enter"a basıp içeriğe geçin

Akıllı Olalım

Ateş düştüğü yeri yakıyor. Çoğumuz hayatına kaldığı yerden devam etti. Öyle de olacak. Hayat bu! İdeolojik anlamda saplantılı olanların ve kendinden başka herkesi ötekileştiren insanlar sosyal medyalarda yine ağzına gelene söyledi. Cemil Meriç’in “Kitap zekayı kibarlaştırır.” sözüyle ne demek istediğini anlıyorum. Okumanın çok az olduğu bu ülkede, yorumlar ne kadar kaba. İnsanın aklı almıyor. Peygamberin ahlakından nasiplenmeyen zavallıların ise, eğlence mekanlarında ölen insanlar için yaptığı korkunç yorumları da saymıyorum.

Ne olacak nasıl olacak bilmiyorum ama terörün ya da diğer güçlerin oyununa gelmemek gerekiyor. Aptal olmamak çok zor değil. Muhalefet yapmakla, aptallık arasından ince bir çizgi var. Modacı Barbaros’un bu noktada linç edilmesinin anlamı ne? Amacınız ne? Biraz lügatlere bakalım. İçimizdekileri anlatmak için, insanların anasına küfretmeye ya da onları linç etmeye gerek yok. Rahmet Peygamberi tüm dünyaya tebessümle haykırdı. Amcasını öldüren adamı, daha sonra Müslüman olduğu için değil zarar vermek kötü bir söz söylemedi.

Barbaros denilen gereksiz herifi linç etmek, linç edenlerin aptallığı ve bu ülkede amaçlanmak istenilenin amacına ulaşılmasından korktuğum belirtileri. Akıllı olun…

İyi geceler…

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir