"Enter"a basıp içeriğe geçin

Önümüzdeki Günler

vatandaslar-darbeye-karsi-sosyal-medyada-harekete-gecti-375716

Evet önümüzdeki günler bizi neler bekliyor? Allahu alem elbette. Önümüzdeki günlerde neler olacağını bilmiyorum ama neler yapmamız gerektiğini biliyorum. Ama inanın bana umutluyum. Meydanlarda günlerce bekleyen insanları gördükçe inanın bana bu ülkenin kolay kolay yıkılmayacağına inanıyorum. Son menfur olayda gördük ki, ülke insanı aslında sandığımız kadar duyarsız değil. Yeri geldiği zaman o sıradan kalabalıklar, tankların önünde durabilme cesareti gösteriyor. Üstelik canlarını Hakka teslim etmekten geri durmayarak.

Artık bu olayın “tiyatro” olduğuna dair safsatalar ileri sürülmüyor. O yüzden insanlar artık durumun vehametinde. Herkes az çok devleti bu noktada destekliyor. Sorulması gereken bazı sorular var evet ama henüz çok erken. Çok hassas ve nazik bir dönemden geçiyoruz. Ülkenin aydınlık geleceği için herkesin temkinli davranması gerekiyor. Sular durulunca ve bu darbeye gerçekleştiren alçaklar cezalandırıldığında bazı şeyleri uzun uzun konuşacağız.

Beşbin yıllık dünya tarihin iki yüz küsür yılının barış içerisinde geçtiğini düşünürsek, savaşların bir noktadan sonra kaçınılmaz olduğuna inanıyoruz. O kadar romantik değiliz amma ve lakin dünyanın acımasız bir yer olduğu gerçeği, bizi her şeyden korkuttu. Neticede artık dünya o Troy filmindeki sahnede yaşanan erdemden çok ama çok uzakta. Yine neticede iki ordu sivillerden uzak bir yerde karşılaşmıyor ve neticede çok asker ölmesin diye iki savaşçının dövüşü ile sınırlı kalmıyor.

Dün eşimle gözlerimiz dolarak izlediğimiz sahne savaştan da beter. Üstünde annelerimizden aşina olduğumuz yeleğiyle, aşağılık darbecilere haykıran teyzeyi öldürdüler. İlk etapta bir an Suriye ya da Gazze zannettim ama değilmiş. Ne yazık ki Türkiye. Bu insanlar benim gözüme Esed’in askerlerinden ya da Gazze’deki işgalcilerden daha alçak. Neden? Çünkü bu Allah’tan, Kitap’tan, Sulh’ten, Hoşgörü’den bahseden insan kalabalığı kendi iktidarları için, silahsız ve savunmasız insanları öldürüyor.

Onların bu kadar alçak olabileceğini tahmin edememiştim. Ama Allah’ın izni ve halkın iradesi sayesinden bu alçakların hakkından geldik.

Önümüzdeki günlerden umut edin ama çok çalışmalı ve mücadele etmeliyiz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir