Wallrite Nedir?

 

Wallrite Nedir

Wallrite Nedir

Etkileşimli sunum teknolojisi olan wallrite ile özel dijital kalemlerin ve kâğıtlarının kullanılarak çizilen ve yazılan verileri bilgisayar ortamına aktarma imkânı sunar.

Wallrite 7 metre boyuna ve 2 metre yüksekliğe kadar olabilecek duvara monte edilebilen özel bir yüzeydir.Sadece duvara değil özel yapışkanı sayesinde bir masaya, yere vb. gibi yerlere de yapıştırıp rahatça çalışabilirsiniz.

Fikirlerini ifade etme, tasarım yapma, çizim yapma, planlama, sunum yapma, tartışma, araştırma yapma gibi işlemlerde kullanılabilen wallrite ile birden fazla kişi aynı anda çalışabilir.

Tasarımcıların, eğitimcilerin, yazılımcıların ve pek çok daha meslek alanının işine yarar bir teknoloji.

Ör; toplantıdasınız ve soru sordunuz. Wallrite kağıtlarını dağıtın ve cevaplarını yazmalarını isteyin. Kullanıcıların kâğıtlara yazdıklarını eşzamanlı olarak wallrite da görebilirsiniz. Böylece toplantıdaki herkesin cevabını rahatça görebilir ve değerlendirme yapabilirsiniz.

Wallrite Nedir ve Nerede Kullanılır.

Wallrite Nedir ve Nerede Kullanılır.

Wallrite’da hangi programlar var ve nasıl kullanılırlar?

W’write

Kullanılan elektronik kağıtların wallrite’a yansımasını sağlar. Böylece aynı kağıtla hem oturarak hemde ayakta işlem yapabilirsiniz.

W’sketch

Çizim yapabileceğimiz program. Rahatça karikatür, tasarım vb. ürünleri çizdikten sonra pdfini alıp photoshopta düzenleyebilirsiniz.

W’brainstorm

Küçük postitlerle not almanızı sağlayan program. Postitlerle günlük plan yapabilir, kelime zinciri oluşturabilir. Akış diyagramları oluşturabilirsiniz.

Programların en iyi yanı tahtanın büyük olması sayesinde çizdiğiniz ya da yazdığınız bir dosyanın hepsini aynı anda görüp üstünde rahatça değişiklik yapabilirsiniz.

Wallrite teknolojisi şuan Başakşehir Belediyesi Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde şuan kullanılmaktadır.

 

Kaynakça:http://www.basaksehir.bel.tr/manset/1752/wallrite-teknolojisi-living-lab-da?open=0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir