Blogilo Nedir ?

Bildiğiniz üzere Programlama Hocam olarak sizlere Pardus kullanmanız için önerilerde bulunuyoruz. Blogilo ile Pardus kullanmak için yeni bir nedeniniz olacak.

Pardus açık kaynak kodlu ve yerli bir işletim sistemidir. İstediğiniz dilde kullanabilirsiniz. Pardus içerisinde bir çok yazılım ile karşımıza geliyor. İlerleyen zamanlarda bunlar ile ilgili yazılarımızı arttıracağız. 

Bu yazımızda Pardus kullanan yada kullanacak olan blog yazarlarına göre bir yazılımdan bahsedeceğiz. Blogilo. Okur okumaz blog ile ilgili bir kavram olduğu hemen anlaşılıyor. Bir çok blog yazarının en büyük şikayetleri nedir ?
Benim en büyük sıkıntım. Offline olduğum zaman içerisinde blog yazılarımı yazacağım basit, hızlı, güvenli ve blog yazma havasında bir ortama ihtiyacım var. Blog yazısı hazırlamak sadece worde yazı yazmak değildir. Blog içeriklerinin oluşturulurken zamanla bunun ötesinde olduğunu göreceksiniz.
Blogilo ile blogunuz için içerik üretebilirsiniz. Html editörü ile kod görüntüsünü alıp, Post Preview ile de içeriğinizi paylaştığınızda nasıl görüneceğine dair bir fikir edinebilirsiniz. Peki sadece bu kadar mı ? Tabiki de hayır.
Blogilo Nedir

Blogilo Nedir

Blogilo ile daha önce yazmış olduğunuz yazılarınızı Toolbox içerisinde yer alan Blog Posts listesinden blup üzerinde değişiklik yapıp güncelleyebilirsiniz. Bunların hepsini çevrim dışı ortamda yapıp, online olduğunuz zamanda otomatik paylaşımını sağlayabilirsiniz. Post Categories ile de yazınızı paylaşırken seçeceğiniz yazıyla ilgili etiketleri belirleyebilirsiniz.
Kullanımı sırasında yaşadığınız sıkıntıları bizler ile paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız. Yukarıda sizlerinde görebileceği şekilde bir ekran görüntüsü ekledik. Basit ve kullanışlı öyle değil mi ? Bilişimle kalın 🙂

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir