"Enter"a basıp içeriğe geçin

1 Kasım Seçimleri Üzerine

Yarın ülkemiz için önemli bir gün. Allah ülkemiz için hayırlı olanı nasip etsin. Yarın oyumuzu inşallah kullanacağız. Oyumu bu ortamda hangi partiye vereceğimi söylemenin doğru olmadığını düşünmekteyim. Ama beni yakından tanıyan insanlar, benim hangi partiye o vereceğimi biliyor.

Seçime saatlere kala gözlemlerimi sizinle paylaşmak isterim.

  • Gördüğüm kadarıyla çoğu seçmen AKP’ye o vermeyecek gibi görünüyor. Mahalle baskısı dolayısıyla, cesur insanların dışında seçmenler hangi partiye -sanıyorum özellikle AKP’li seçmenler- oy vereceğini saklıyor.
  • Ben seçmenin seçimleri güveninin tam olduğunu sanmıyorum. Herkes tam bir güven içerisinde sandığa gitmiyor. Bu durum, ne yazık ki bu güzel ülkemin ayıbıdır. Eğer bize devlet de güven vermeyecekse, insan ümitsizliğe sürüklenmeden edemiyor.
  • Siyasi parti liderleri her ne kadar seviye korumaya çalışsalar da, özellikle sosyal medyada siyasi tartışmalarının seviyesinin epeyce düştüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz.
  • Hiç kimse, 1 Kasım’dan sonra neler olacağını tahmin edemiyor. Ama seçmen eğer AKP tek başına iktidar olamazsa, kötü şeylerin olacağından korkuyor. Ve bu durum da, ne yazık ki bu ülkeye hiç yakışmıyor.

Aslında kim ne olduğunu tam anlamıyla bilmiyor. Bu esasında hepimizin suçu. Gündemin dışında kalmışız. Aile reisleri bu zor zamanlarda, ailesinin geleceği için neler olup bittiğini anlamalı. Allah’a şükür hepimiz insanız ve Allah’ın bize bahşettiği akıl ile, İnşallahu Teâla hakikate vakıf olabiliriz.

Dua edelim ama aksiyoner olalım. Eyleme geçmeden, sorumluluklarımızı ifa etmeden salt dua ile mucizeler beklemek, İslami nizamdan bihaber olmak demektir. Bu yüzden ülkemiz için hayırlı olan için çalışmalıyız.

Allah ne eylerse güzel eyler. 1 Kasım’dan sonra ülkemiz için hayırlısını temenni ediyorum.

Tek Yorum

  1. Mustafa Alnıak Mustafa Alnıak 1 Kasım 2015

    Merhaba Ağabey, gözlemlerine bende tamamen katılıyorum. Özellikle dün gece twitterda tt olan taglardan anlaşılacağı gibi bir çok kişi AKP’ye oy vermeyecek. Ama ben her zaman olduğu gibi yine oyumu AKP’ye verdim. Evet, bu akşam, AKP tek başına iktidar olamazsa, Lider, bir balkon konuşması yapamazsa ülke olarak iki kasım’a çok kötü gireceğiz gibi geliyor bana. Terör belası aldı başını gidiyor. Suriye sınırında büyük bir kürt yapılanması oluştu. Bunun tek anlamı var bana göre. Oda, birileri ülkemize savaş açmaya hazırlanıyor. Yakında taarruz olacak gibi. Bütün bunların olmasını istemediğim için, hiç değilse bunu azda olsa geciktirebilmek için tek partili iktidar istiyorum. Tabii ki bunu gerçek çözüm olup olmadığı konusunda da büyük şüphelerim var ama. Hayırlısı ne ise o olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir