"Enter"a basıp içeriğe geçin

İnternet Starı Olma Sorunsalı

Gündem yoğun, ortalık toz duman. Yazacak ve analiz edilecek çok şey var. Hepsini dile getireceğiz Allah’ın izniyle. Ama bunlara girmeden önce, bir noktada söylemek istediklerim var.

2005 yılından beri farklı sitelerde yazılar yazdım. Daha sonra burada karar kıldım. Bu siteden daha umutluyum. Daha uzun soluklu olacağını düşünüyorum. Bu yüzden blog sayfam için ne gibi güzellikler yapabilirim diye araştırma yaparken, bu konuda bir çok içeriğe sahip  blog sayfaları ile karşılaştım. Daha çok ziyaretçi kazanmak için yapmam gerekenleri okurken, aslında bunların çok fazla işime yaramayacağını düşündüm.

Yazı yazmayı seviyorum. Bu blog sayfasını para kazanmak için kurmadım. Burada bir takım fikirleri paylaşmak ve okurların da görüşlerini almak adına bu sayfayı oluşturdum. İlk etapta bu siteden para kazanmak fikri kulağa hoş gelse de, aslında bu durumun hiç de bana göre olmadığını anladım.

Konuyu uzattığımı biliyorum. Zaten yazı bittiğinde, fazla kelimeleri atacağım. Demem o ki, o kadar takla atmana gerek yok daha fazla ziyaretçi almak için. İyi bir yazarsan ve az-çok sosyal medyada kendini tanıtırsan, insanlar seni zaten tanıyacak ve okuyacaklardır. Bu belli bir şey. Yoksa efendim, google dizini, seo kuralları, back-link çok fazla etkili olduğunu sanmıyorum. 2006 yılından bu yana 21 Milyon ziyaretçi karşılayan Can Dündar’ın sitesi az önce saydığımız kurallara uyuyor mudur acaba?

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir