WordPress Jetpack Eklentisi

WordPress dünyada ne çok kullanılan blog alt yapılarından birisidir. Eğer sizin WordPress bir blogunuz varsa bu eklentiyi beğeneceğinizi düşünüyorum.

Bugün sizlere WordPress de sizleri diğer bloglardan bir adım daha öteye taşıyacak olan eklentiden bahsedeceğim. Eklentinin adı Jetpack. Eklentiyi WordPressin kendi sitesinden ve ya Admin Panelinden > Eklenti kısmını seçerek arama butonuna eklentinin ismini yazarak yükleyebilirsiniz.

Peki Eklenti Ne İşe Yarar ?

Web siteniz kendi hostinginiz de barındırdığınız da WordPress’in kendi bloglarına verdiği bazı özelliklerden mahrum kalıyorsunuz. Bu eklenti size işte burada yardımcı oluyor. Kendi hostunuzda barındırdığınız WordPress sitenize WordPress’in kendi özelliklerini dahil ediyor.

Nedir Bu Özellikler ?

Bu özelliklerden bahsetmek gerekir ise Site Simgesi, Alakalı Yazılar, Widget, Beğeniler, Genel Arama, Slider, Duyuru, MOBİL TEMA, Kısa Kod Gömme, Paylaşma gibi özelliklerdir.

Fark ettiğiniz üzere Mobil Tema kısmını büyük harfler ile yazdım. Bunun sebebi; Uyguladığı mobil tema çok işlevli bir tema ve kullanıcıların sevebileceği kolaylıklar barındırıyor. Bu eklenti sadecebu özelliğinden dolayı bile tercih edilebilir.

Slider Özelliği de benim en çok beğendiğim özelliklerinden biridir. Çünkü bunun için internetde çok sayıda eklenti bulunmakta. Ama bu eklentide bir çok özelliğin içerisinde yer alıyor. Unutmayın. Her eklenti sitenizin daha çok geç açılmasına neden olacaktır. Bu yüzden elinizden geldiğince eklentilerin sayısını azaltmalısınız.

Paylaşma Özelliği. Diğer paylaşma özellikleri gerçekten sitemin açılmasını çok ama çok yavaşlatıyordu. Bu eklenti sayesinde bu sorundan kurtuldum diyebilirim.

Yazımız ve Jetpack eklentisi hakkındaki düşüncelerinizi yorum olarak bekliyorum. Bizi takip edin ve Bilişim ile kalın !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir