Spamlardan Kurtulma Yolları

wordpress spam

wordpress spam

WordPress bir siteniz var ve sitenize sürekli spam yorumlar ve yabancı kullanıcılar mı üye oluyor ? İşte sizi kurtaracak olan eklentiyi bugün tanıtacağız.

Eklentimizin adı Captcha. Eklentiyi kurmak için WordPress’de eklenti ekle kısmını kullanabilirsiniz. Kutucuğa eklentinin ismini yazmanız ve aramız yeterli olacaktır.

Ne işe yarar ?

Eklenti sitenize yorum yapmak isteyenlerin karşısına bir hesap işlemi ortaya çıkartıyor. Bunun dışında ise siteye üye olurken ve giriş yapar ikende aynı soruyu soruyor.

Ben bu eklentiyi kurduktan sonra siteme üye olan yabancı kullanıcıların sayısı azalmaya başladı. Bunun dışında yapılan yorumlarda da azalma meydana geldi. Her ne kadar Akismet eklentisi kullanıyor olsamda yapılan spam yorumlar daha da azaldı.

Bunun dışında kullanabileceğiniz. Spam karşıtı eklentiler arasında Akismet eklentisini sizlere taviye ederim. Sitemi ilk kurduğum günler silmekten yorulduğum spamların sayısını şimdi haftada 4 5 gibi küçük rakamlara indirdi. Akismet hakkındaki yazımı okumak için tıklayınız

Yazımı ve eklenti hakkındaki düşüncelerinizi bekliyorum. Bilişim ile kalın !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir